.     .     .
۱۳۹۹/۰۶/۲۶

بازدید معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان رضوی و هیات همراه از ایستگاه تحقیقات و آموزش کشاورزی طرق مشهد...

بازدید معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان رضوی و هیات همراه از ایستگاه تحقیقات و آموزش کشاورزی طرق مشهد...
در روز چهارشنبه 26 شهریورماه، به دعوت ریاست مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خراسان رضوی، خانم مهندس موسوی، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان رضوی، با همراهی ، یاوری مدیرکل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری و همکاران حوزه پژوهش از دستاوردها و فعالیت های مرکز در ایستگاه طرق بازید کردند.
، در این جلسه  دکتر اقنوم، رئیس مرکز، با ارائه توضیحاتی از تاریخچه مرکز به معرفی بخش ها، ایستگاه ها، مرکز رشد فناوری و همچنین فعالیت های آموزشی پرداخت. دکتر اقنوم حفاظت از منابع ژنتیکی، تولید بذر، کنترل، ثبت و گواهی بذر و نهال، فعالیت های آموزشی کار و دانش و فنی و حرفه ای، آموزش های مهارت آموزی و بهره برداران را از جمله وظایف حاکمیتی مرکز برشمرد. وی با ذکر مثال هایی نظیر معرفی رقم، تحقیقات در مورد تکنولوژی تولید نان، گیاهان دارویی، خوراک دام، زعفران ، پسته، مبارزه با آفات و بیماری های گیاهی و تغذیه گیاهی، نحوه اجرای این طرح ها را توضیح داد. رئیس مرکز همچنین از تلاش برای حل مشکلات کشاورزی از طریق طرح یاوران تولید و محققان معین خبر داد و گفت باید به کمک هم به توسعه فناوری های جدید جهت افزایش ارزش افزوده محصولاتی نظیر گیاهان دارویی و زعفران دست پیدا کنیم. خانم مهندس موسوی با تقدیر از فعالیت های گسترده مرکز تحقیقات و آموزش، گستردگی فعالیت ها را بسیار تحسین برانگیز دانست و اظهار امیدواری نمود در آینده ای نزدیک بتواند از مرکز رشدفناوری نیز دیدن نماید. خانم مهندس یاوری نیز حفظ ذخایر ژنتیکی و تبدیل آنها به ثروت را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت استانداری در این زمینه هر گونه  کمک های حمایتی خواهد داشت .
در ادامه مهمانان از نزدیک با فعالیت های محققان و ایستگاه طرق آشنا و از آزمایشگاه کشت بافت، پایلوت فراوری بذر، مزرعه تولید ذرت و سورگوم و کلکسیون گیاهان دارویی بازدید کردند.


منبع : دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری
تعداد بازدیدها : ۲۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید